• 1400/08/05 - 11:39
  • 108
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار قم؛

میزان واکسیناسیون در استان قم مطلوب نیست

استاندار قم گفت: درصد رعایت پروتکل های بهداشتی قم در سطح کشور نمونه و شاخص است اما میزان واکسیناسیون در این استان اصلا رضایت بخش نیست و جایگاه مطلوبی ندارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه در یکصدودهمین جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، افزود: تعطیلی مراکز واکسیناسیون بار منفی در بین مردم دارد و تا رسیدن درصد پوشش واکسیناسیون قم به میانگین کشوری نباید تعطیل شود.

استاندار قم گفت: طبق برآورده های انجام شده، قم تا پایان آذرماه سال جاری از مرز واکسیناسیون ۷۰ درصدی عبور خواهد کرد.

سرمست تصریح کرد: مخالفان واکسن در قم بشدت در اقلیت هستند اما لازم است تا نهادهای تاثیرگذار و افراد که دارای نفوذ کلام هستند با روشنگری و پاسخگویی، شبهات در موضوع واکسن را پاسخ دهند.

وی ادامه داد: قم استانی است که در طول دوران شیوع کرونا بیشترین استفاده را از ظرفیت خیرین سلامت داشته و بخشی از پشتیبانی از مراکز واکسیناسیون توسط این افراد صورت گرفته است.

وی بیان داشت: هدف قم از تسریع در واکسیناسیون دانش آموزی ایجاد بستر لازم و مطمئن برای بازگشایی حضوری مدارس است.

استاندار قم یادآور شد: آموزش و پرورش استان قم برای تسریع در روند واکسیناسیون باید تدابیر دیگری اندیشیده و شرایط را برای بازگشایی مدارس فراهم نماید و هم اکنون واکسینه شدن ۶۰ هزار نفری دانش آموزان قم رضایت بخش نیست.

سرمست ابراز داشت: یکی از دلایل عقب افتادگی قم از میانگین کشوری افت در واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است که دانش آموزان را شامل می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اصناف و کسبه قم باید کارت دریافت هر دز واکسن خود را در محل کار خود برای اطمینان بیشتر شهروندان نصب نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 47921

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید