• 1401/02/19 - 14:21
  • 114
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تقدیر از سفیران سلامت فعال دانش آموزی در هفته سلامت

در سومین روز از هفته سلامت و همزمان با اختتامیه جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی از 30 نفر از دانش آموزان فعال تقدیر شد. در این همایش که با حضور مسئولین معاونت بهداشتی و آموزش و پرورش و نیز حضور دانش آموزان و مربیان بهداشت فعال برگزار شد

تقدیر از سفیران سلامت فعال دانش آموزی در هفته سلامت

36 هزار سفیر سلامت و 130 مربی بهداشت در مدارس استان فعال هستند.

در سومین روز از هفته سلامت و همزمان با اختتامیه جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی از 30 نفر از دانش آموزان فعال تقدیر شد.  در این همایش که با حضور مسئولین معاونت بهداشتی و آموزش و پرورش و نیز حضور دانش آموزان و مربیان بهداشت فعال برگزار شد. اقای رمضان بیگی ، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به اهمیت پرداختن به مولفه های سلامت در پیشرفت جوامع گفت دانش آموزان در قالب برنامه سفیران سلامت با تقویت و ارتقاء اطلاعات خود و نیز کسب مهارت های لازم جهت صبحت کردن، دوستی یابی، زندگی اجتماعی، پذیرش احکام و قاوانین حاکم بر جامعه و ... و انتقال اینآموزه ها به خانواده ها و دیگر افراد جامعه می توانند بازوان توانمند جامعه برای پیشرفت و توسعه باشند.

دکتر باقریان، معاون فنی مرکز بهداشت استان نیز با برشمردن موضوع سلامت بعنوان  اولین و اساسی ترین رکن تعالی و پیشرفت جامعه گفت کسی می تواند زندگی خوب و موفقی داشته باشد که از اول زندگی خود برنامه مدون برای زندگی و رشد و ارتقاء و بالندگی خود داشته باشد. اولین گام هم برای این برنامه ریزی سلامت است. دکتر باقریان افزود انتظار از سفیران سلامت دانش آموز این است که هم سلامتی خود را حفظ و ارتقاء دهند و هم خانواده و اطرافیان خود را، و لازمه این ارتقاء کسب اطلاعات و مهارتهای لازم برای رشد و سلامتی خود در ابعاد جسمی، روانی، عاطفی ، اجتماعی و معنوی می باشد.

در پایان مراسم از 30 نفر از سفیران و مربیان بهداشت فعال تجلیل شد.

شایان ذکر است در حال حاضر 36 هزار سفیر سلامت دانش آموز و 130 مربی بهداشت، در استان قم فعال می باشند که 26 هزار نفر از این سفیران در مقطع ابتدایی و 10 هزار نفر در مقطع متوسطه در حال تحصیل می باشند.

 

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 51171

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید