ساختار معاونت
آموزش سلامت
فرآیندها
پیوندها

 

 

 

 

 


 

 

 

 

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3797
بازديدکنندگان امروز: 4132
کل بازديدکنندگان: 8996091
بازديدکنندگان آنلاين: 7
زمان بارگزاري صفحه: 1.9090 ثانيه
چگونه زندگی شادی داشته باشیم

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟
- افکاری شاد و سالم داشته باشید، خود را سلامت تصور کنید و سلامتی را حق انسانی و شایسته خود بدانید. ازهمه مهم تر با خود ملایم باشید از همین جا و همین لحظه خود را بپذیرید و دوست بدارید و به خود تلقین کنید که حتی تا این لحظه هم به بهترین طریق ممکن زندگی کرده اید.
- سعادت یا عدم سعادت نتیجه تفکر ماست. ذهن انسان و نظام باورهای او تعیین کننده کیفیت زندگی او هستند.
- اول پس انداز کنید ، بعدخرج کنید . فقرا بر عکس عمل می کنند آنها اول خرج می کنند و بعد نقشه پس انداز را می کشند.
- گاه شاد بودن می تواند کاری بس دشوار باشد، لازمه شاد زیستن جست و جوی زیباییها وخوبیهاست .یکی زیبایی منظره را می بیند ،دیگری کثیفی پنجره را، این شما هستید که انتخاب می کنید چه چیزی را ببینید و به چه چیز بیندیشید. قلم و رنگ در اختیار شماست بهشت را نقاشی کنید و بعد وارد آن شوید.
- شاد زیستن یک تصمیم است .خیلی ها چنان زندگی می کنند که گویی یک روز در مسیر عمر ، عاقبت به شادی خواهند رسید مثل کسی که به ایستگاهی می رسد و می گوید:( بالاخره به اینجا رسیدم ... شادی ) .
- وقتی به مشکلات و سختی ها هجوم می بریم درمی یابیم که این مصیبت ها آن قدر هم مصیبت بار نیستند . وقتی به ثمرات شیرین این تجارب تلخ واقف می شویم آسانتر می توانیم با آنها کنار بیاییم.
- هنر شاد زیستن مستلزم توانایی خندیدن به مشکلات در کوتاه ترین زمان ممکن پس از وقوع آنهاست. مثلا فرض کنید که دو نفر در موقعیت ور شکستگی قرار گرفته اند و در شرف جدایی از همسر خود نیز هستند حال در چنین موقعیتی یک نفر ممکن است تا دو سال از خندیدن امتناع کند و فرد دیگر ممکن است بعد از دو هفته، گریه و زاری را کنار بگذارد و شروع به خندیدن کند بنابراین نفر اول پنجاه مرتبه بیشتر از دومی در بیچارگی وغم باقی می ماند و این انتخاب خود اوست.
- می توانیم برای شاد زیستن کودکان را سرمشق خود قرار دهیم .کودک به طور طبیعی و بدون احساس خجالت تقریبا به همه چیز می خندد گویی به وضوح می داند که خنده او را سالم و متوازن نگه می دارد . بچه ها با عطش سیری ناپذیر نشاط و شادی قدم به این جهان می گذارند.
- یکی از بزرگترین مسئولیت های ما در مقابل دیگران آن است که از زندگی لذت ببریم زیرا با شاد بودن احساس بهتر و کارایی بیشتر خواهیم داشت و دیگران نیز از مصاحبت با ما احساس رضایت و خرسندی خواهند کرد.
- زندگی آن قدرها جدی نیست بیایید شوخی را جدی تر بگیریم.
- دنبال کسانی بگردید که واقعا شاد هستند.
- وقتی سردرد داریم هیچ وقت به خود نمی گوییم که در عوض سینه و معده و دست و پاهایم سالم است . می گوییم سرم درد می کند . به خاطر یک لکه کوچک روی یقه پیراهن خود عصبی می شویم . اما از این واقعیت که 99 در صد پیراهن مان پاکیزه است به وجد نمی آییم ! بسیاری از مردم گمان می کنند که معنای واقع بین و منطقی بودن ، تاکید و تمرکز بر اشتباهات است .
- وقتی سپاسگزار نعمتهای خود هستیم مرکز توجه خود را به خواسته های مطلوب خود قرار می دهیم .
- رمز شادی و تکامل در فعالیت است . اصل فعالیت بی وقفه ، ما را پیوسته به خروج از حاشیه نشینی و ورود به صفحه فعالیت ترغیب می کند .
- تا این لحظه هر چقدر هم از زیبایی ها لذت برده باشید امروز می توانید تصمیم بگیرید که بیشتر لذت ببرید امروز زمان انتخاب است امروز و هر روز .
- ما برای یادگیری به دنیا آمده ایم و جهان معلم ماست.
- وقتی در درسی مردود می شویم باید دوباره ثبت نام کنیم ...دوباره ! شرط ورود به کلاس بعدی ، یادگیری درس فعلی است ( و درسهای دنیا بی پایان اند.)
- مابرای تنبیه شدن به دنیا نیامده ایم ،برای درس گرفتن آمده ایم. هررویدادی در زندگی ما توان بالقوه آن را دارد که ما را متحول کند و از میان همه آن رویدادها ، سختیها و مصیبت ها بیشترین توان را برای تغییر تفکر ما دارا هستند . طوری رفتار کنید که گویی در ورای هر حادثه ای ، هدف و مقصودی نهفته است و بدین ترتیب است که می توانید زندگی خود را هدفدار کنید.
- زندگی مثل یک نردبان است . برای صعود به پله بالاتر باید پله ای را که درآن هستیم محکم کنیم .
- ما هرگز نمی توانیم زندگی خود را در بطری های کوچک و پاکیزه به سر آوریم . آدم ها به خوشبختی همچون تصویری دور و دست نیافتنی نگاه می کنند مثل گمشدگان در یک کویر بی آب و علف که در دور دستها سرابی می بینند به نام "خوشبختی " و می گویند : اگر فقط بتوانم خودم را به آنجا برسانم دیگر خوشبخت خواهم بود .
- اگر با خودمان رو راست باشیم، می توانیم فهرست همه اتفاقاتی که برایمان روی داده است بنویسیم و بعد ببینیم که خود ما تا چه اندازه به روی دادن آنها کمک کرده ایم . نگران این نباشید که آیا قوانین جهان هستی برای همسایه شما هم اجرامی شود یا نه ؟ این قوانین را در زندگی ، روابط ، موفقیت ها و نا امیدی های خود جست و جو کنید . مطمئن باشید که از این طریق می توانید به آرامش ذهنی عمیق تر دست پیدا کنید .
- هر مسئله ای به مسئله دیگر می انجامد. سابقا هر گاه زندگی در نظرم کسالت بار می آمد به آدم های شاد و سرخوش نگاه می کردم و با تعجب از خودم می پرسیدم : زندگی این آدمها چگونه تا این حد شیرین شده است . بعد ها متوجه شدم که همه این آدمها در مقطعی از زندگی خود ،گام اول را برای شاد زیستن برداشته اند و همان گام اول ، مقدمه قدم های بعدی شده است بعضی وقتها اشتباه بزرگ ما سخت گیر بودن ماست .
- از هر جا که می توانید آغاز کنید . برای هرکاری که در پیش روی شما قرار می گیرد حد اکثر توان خود را به کار بگیرید و مطمئن باشید که فرصتها و موقعیتها ، شما را پیدا خواهند کرد . هر پله ،آغازی است برای رسیدن به پله دیگر .
- همیشه و در همه حال از آنچه که دارید لذت ببرید .
- مهم نیست که در زندگی چه اتفاقی رخ می دهد ،مهم این است که آن را چگونه می بینیم .
- اتفاقات بر اساس انتظارات ما روی می دهند .
- تنها کسانی که بیش از ثروتمندان به پول فکر می کنند، فقرا هستند .
- به هرچه بیندیشید وسعتش می دهید........ پس به آنچه دلخواه شماست بیندیشید.
- وقتی نسبت به مسئله ای بی خیال می شوید و رهایش می کنید آن مسئله هم شما را رها می کند.
- ماموریت شما در زندگی" بی مشکل زیستن" نیست "با انگیزه زیستن" است .
- همیشه بیشترازحقوق تان کار کنید روزی خواهد رسید که بیشتر از کارتان ،حقوق بگیرید.
- لذت بردن از کار ، یک تصمیم و یک انتخاب است.
- همیشه در هر کاری حداکثر تلاش خود را به کاربگیرید ، نه به خاطرآنکه دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، به خاطر اینکه، این تنها راه لذت بردن ازکار است.
- در هرجا و هر وضعیتی که هستید درمانده و پایبند نباشید ،درختان اسیر خاک اند، ولی شما انسانید.
منبع:
http://www.mums.ac.ir/ch_torbatjam/fa/salamatravan