ساختار معاونت
آموزش سلامت
فرآیندها
پیوندها

 

 

 

 

 


 

 

 

 

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3822
بازديدکنندگان امروز: 1529
کل بازديدکنندگان: 8998773
بازديدکنندگان آنلاين: 3
زمان بارگزاري صفحه: 1.5110 ثانيه
درباره روز جهانی قلب

روز جهاني قلب در سال 2000 ميلادي پيشنهاد شد تا به مناسبت اين روز ،مردم دنيا را از خطرات بيماري قلبي و سكته مغزي به عنوان اولين علت مرگ مطلع كند.اين بيماري ها سالانه 3/17 ميليون نفر را از بين مي برند و اين تعداد در حال افزايش است.
انتظار مي رود تا سال 2030 حدود 23 ميليون نفر سالانه به علت بيماري هاي ناشي از بيماري قلبي عروقي از بين بروند كه اين تعداد بيش از جمعيت قاره استراليا خواهد بود .
روز جهاني قلب در روز 29 سپتامبر هر سال بر گزار مي شود :
فدراسيون جهاني قلب به همراه اعضاي خود ، اهميت اين موضوع را كه اگر عوامل خطر اصلي بيماري قلبي عروقي شامل دخانيات،رژيم غذايي ناسالم و كم تحركي، كنترل شوند،حداقل 80% مرگ هاي زودرس ناشي از بيماري قلبي و سكته مغزي مي تواند اجتناب شود ، را بر اساس الويت ها و موضوعاتي كه در هر سال تعيين مي كند ،در سراسر جهان پخش و اطلاع رساني مي كند.
فعاليت هاي ملي مانند سخنراني ها و گفتگوها و غربالگري ها،پياده روي و دويدن ،برگزاري كنسرت ها يا وقايع ورزشي در سراسر دنيا توسط اعضاء و شركاي فدراسيون در همين زمينه و بر اساس موضوعات تعيين شده در هر سال به شكل بسيج هاي اطلاع رساني و آموزشي ،سازماندهي مي شوند.

نقشه راه شما به سوي قلب سالم
زماني كه از ميزان خطر كلي بيماري قلبي عروقي خود مطلع هستيد،مي توانيد يك برنامه عملياتي خاص براي بهبود سلامت قلب تهيه كنيد.اين برنامه عملياتي رابراي يادآوري بطور شفاف و قابل رويت در خانه در معرض ديد قرار دهيد .در صورت لزوم مراقبين بهداشتي نيز مي توانند در مورد انتخاب درمان هاي مناسب شما را راهنمايي كنند
زماني كه از ميزان خطر كلي بيماري قلبي عروقي خود مطلع باشيد،مي توانيد يك برنامه عملياتي خاص براي بهبود سلامت قلب خود تهيه كنيد.اين برنامه عملياتي را براي يادآوري بطور شفاف و قابل رويت در خانه در معرض ديد قرار دهيد. در صورت لزوم مراقبين بهداشتي نيز مي توانند در مورد انتخاب درمان هاي مناسب شما را راهنمايي كنند.
بيماري قلبي عروقي مي تواند بر روي تمام افراد از هر گروه سني و جمعيتي از جمله زنان و كودكان تاثير بگذارد.
فدراسيون جهاني قلب همراه با اعضاي خود افراد و والدين را به كاهش خطر بيماري قلبي و سكته مغزي خود و خانواده فراخوانده است.
در روز جهاني قلب به سمت زندگي با قلب سالم قدم برداريد :مصرف غذاهاي سالم و فعاليت بدني را تشويق كنيد و مصرف دخانيات را ممنوع كنيد.
مي دانيم كه حرف زدن راحت تر از عمل كردن است، اما اميدواريم كه نكات زير به شروع سفر شما در اين جاده كمك كند.
ما فرصتي براي پيشگيري از اثرات آينده بيماري قلبي و سكته مغزي با پذيرش زندگي با قلب سالم از دوران كودكي و سراسر بزرگسالي داريم.