آموزش سلامت
فرآیندها
پیوندها


 

 


 
 

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3672949
بازديدکنندگان امروز: 810
کل بازديدکنندگان: 6428447
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگزاري صفحه: 1.1856 ثانيه
اخبار > اجرای برنامه سفیران سلامت دانش آموزی در قم کلید خورد


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای برنامه سفیران سلامت دانش آموزی در قم کلید خورد

 

با توجه به بازگشایی مدارس جلسه هماهنگی اجرای برنامه سفیران سلامت دانش آموزی در سال 97-96 با مسئول اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش و کارشناسان متناظر  نواحی و همچنین گروه آموزش و ارتقاء سلامت و بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان و شهرستان در سالن جلسات معاونت بهداشتی برگزار گردید.

-  طبق اعلام سازمان آموزش و پرورش و وزارت بهداشت درصد سفیران سلامت در سال تحصیلی جدید به 15 % افزایش یابد.

-  طبق سال گذشته جهت اجرای برنامه پوستر سفیران سلامت جهت مدارس و کارت سفیر سلامت جهت دانش آموزان تهیه گردد (اعلام تعداد پوستر و کارت از سوی اموزش و پرورش و تهیه از سوی مرکز بهداشت)

-  در خصوص نماد سفیر دانش آموزی با توجه به اینکه سال گذشته کلاه تهیه شده بود امسال نیز کلاه تهیه شود ونماد دیگری استفاده نشود. (مشترک)

-  کارگاه 6 ساعته جهت آموزش مربیان در هر یک از نواحی برگزار گردد. (تعین عناوین اموزشی واعزام مربی با مرکز بهداشت و اجرای کارگاه از سوی اموزش و پرورش)

-  به پیشنهاد آموزش و پرورش برای سفیران سلامت هر مدرسه یک نفر بعنوان نماینده سفیران با نماد مخصوص تعیین شود تا بعنوان بازوان توانمند اجرای برنامه از آنها استفاده شود.

-  در جهت تشویق و ترغیب مدارسی که در امر تربیت سفیران دانش آموزی فعال و پیشرو هستند بنری جهت نصب در مدرسه تهیه شود. 

-  تقدیر از مدرسه شاهد سرافرازان که در سال گذشته در اجرای سفیران دانش آموزی فعال بود تابلو فرشی با حضور مسئولین مرکز بهداشت و اموزش و پرورش اهداء گردد. (تهیه تابلوفرش از سوی مرکز بهداشت)

-  اقدام لازم در خصوص صدور ابلاغ اعضاء شورای ارتقاء سلامت  در مدارس صورت پذیرد.

-  با توجه به اینکه بیشترین مشکلات بهداشتی در حاشیه شهر مشهود است به پیشنهاد آموزش و پرورش در مناطق حاشیه شهر کلیه دانش آموزان سفیر سلامت شده و همه تحت پوشش آموزشها قرار گیرند. (انتخاب 14 مدرسه در حاشیه شهر) مرکز بهداشت نیز ضمن استقبال از این طرح امادگی خود را جهت ارائه آموزش های لازم اعلام نمود. 

-  در سال گذشته سفیران سلامت روستایی فقط در شهر کهک آموزش دیده اند در سال جاری برنامه سفیر سلامت دانش آموزی در کلیه روستاها اجرا گردد. 

-  در راستای اجرای برنامه خودمراقبتی سازمانی و مدارس حامی سلامت شورای ارتقاء سلامت در اداره کل و نواحی آموزش پرورش و مدارس تشکیل و جهت کارکنان ادارات مربوطه و مربیان و اولیاء مدارس پرونده الکترونیک سلامت تشکیل گردد. 

-  جهت آموزش سفیران سلامت تعداد 500 حلقه لوح فشرده حاوی انیمیشن های آموزشی بویژه فیلم پدیکولوز و دیرین دیرین سلامت تهیه و جهت بهره برداری در کلاسها در اختیار مدارس قرار گیرد. (مرکز بهداشت)

 

 


١٣:٠٥ - چهارشنبه ٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٠٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج