آموزش سلامت
فرآیندها
پیوندها

 
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3420642
بازديدکنندگان امروز: 244
کل بازديدکنندگان: 5947382
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 1.1232 ثانيه
اخبار > استان قم در اجرای برنامه های نظارتی در ایام نوروز حائز رتبه های برتر در سطح دانشگاههای کشور گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

استان قم در اجرای برنامه های نظارتی در ایام نوروز حائز رتبه های برتر در سطح دانشگاههای کشور گردید.

 

به گزارش دفتر محیط و کار وزارت بهداشت، در راستای اجرای برنامه های نظارتی ویژه بسیج سلامت نوروزی که به طور همزمان در کل کشور از اول اسفندماه 95 لغایت 15 فروردین ماه 96 به اجرا درآمد، معاونت بهداشتی قم در بین دانشگاههای سطح کشور موفق به کسب رتبه های برتر در چند مورد از شاخص های نظارتی گردید.

·         معاونت بهداشتی قم با رسیدگی به 397 مورد شکایت مردمی ثبت شده در سامانه 190، حائز رتبه اول در تعداد اخبار و شکایات رسیدگی شده در بین دانشگاههای همتراز گردید.

·         بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت قم با 304 مورد بازرسی از سامانه های آبرسانی، حائز رتبه اول کشوری در شاخص درصد پوشش بازدید سامانه ابرسانی و رتبه دوم در بین دانشگاههای همتراز گردید. لازم به ذکر است تعداد کل سامانه های آبرسانی استان قم 160 مورد می باشد که به طور متوسط هر سامانه تقریبا 2 بار بازرسی شده است.

·         مرکز بهداشت قم با 1211 مورد بازرسی از اماکن بین راهی موفق به کسب رتبه دوم کشوری در شاخص پوشش بازدید اماکن بین راهی گردید. تعداد کل امکنه بین راهی استان قم 321 مورد می باشد که با این تعداد بازرسی هر امکنه بین راهی به طور متوسط حدود 4 بار مورد بازرسی قرار گرفته است.

·         هر بازرس فعال در کشیک نوروزی در استان قم تقریبا 368 مورد بازدید انجام داده است که بدین ترتیب قم  حائز رتبه سوم کشوری در شاخص بازدید انجام شده بازای هر نفر بازرس و همچنین همچنین حائز رتبه سوم در کل فعالیتها در بین دانشگاههای همتراز گردید.

·         بازرسان بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی قم با بکارگیری دستگاههای پرتابل در فعالیتهای نظارتی در ایام نوروز و انجام 7635 مورد سنجش با این دستگاها ، رتبه چهارم کشوری در شاخص سنجش از طریق دستگاههای پرتابل را کسب نمود.

 

طبق گزارش وزارت متبوع یکی از مشخصه های اجرای این فعالیتها در سال جاری به کارگیری تجهیزات سنجش پرتابل با هدف مداخله در محل و اجرای مانور 15 استفندماه بوده است.  سامانه 190 بصورت 24 ساعته فعالیت داشته و در این مدت به 9097 مورد از شکایات بهداشتی در کل کشور رسیدگی گردید. در طول 45 روز بسیج سلامت نوروزی، مقدار 2150 تن مواد غذایی فاسد در کل کشور ضبط و معدوم گردیده و تعدا 4654 مرکز تهیه و توزیع و اماکن متخلف بهداشتی تعطیل و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری بعمل آمد.

 

 

لازم به ذکر است از مهمترین اهداف بازرسان بهداشت محیط در طی بازرسی های بهداشتی، نظارت بر سامانه های آب شرب، رستورانها، هتل ها، مجتمع های پذیرایی و اماکن بین راهی، پارکها، مراکز تفریحی، آرایشگاههای زنانه و مردان، فروشگاههای زنجیره ای مواد غذای یو سایر مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی می باشد. 

 

 

 ١٢:٥٤ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٢١٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج