آموزش سلامت
فرآیندها
پیوندها

 

 


 
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3773446
بازديدکنندگان امروز: 492
کل بازديدکنندگان: 6699507
بازديدکنندگان آنلاين: 6
زمان بارگزاري صفحه: 1.2793 ثانيه
اخبار > پایش وزارتی طرح پزشک خانواده روستایی و طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

پایش وزارتی طرح پزشک خانواده روستایی و طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت

با اعلام اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در کلانشهر قم همزمان با حضور وزیر محترم بهداشت در اردیبهشت ماه سال جاری و با تلاشمستمرو مجدانه واحدهای مختلف مرکز بهداشت، در آبان ماه مراکز سلامت جامعه و پایگاههای سلامت فعالیت خود را در قالب ارائه بسته خدماتی طرحتحول نظام سلامت آغاز نمودند

برنامه پایش و ارزیابی نحوه عملکرد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در اجرای این طرح صبح امروز با حضور معاون بهداشتی وزارت بهداشتدرمان و آموزش پزشکی  کشور و هیات همراه انجام گردیدطبق برنامه زمانبندی در جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر سیاری ، هیات همراه ، ریاست ومسئولین دانشگاه، مسئولین مرکز بهداشت استان و شهرستان، مدیران کلیه مراکز سلامت جامعه و تعدادی از پزشکان، کارشناسان روان و تغذیه ، دکترایرانیخواه ضمن خیر مقدم به میهمانان ، طرح تحول سلامت را از برکات  انقلاب و دولت یازدهم دانسته و از تیم سلامت خواستند قدر این فرصت برای خدمت را بدانند. 

در ادامه برنامه دکتر آقاحسنی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح تحول در شهر مقدس قم از حمایتهای وزارت متبوع بویژه معاونت محترم بهداشتی و همچنین ریاست و مسوولین دانشگاه علوم پزشکی و همچنین زحمات و فعالیتهای مستمر و بیدریغ مدیران و پرسنل ستادی و محیطی تقدیر نموده و موفقیت طرح را در قم در گرو این حمایتها و فعالیتها دانستند.سپس تعدادی از مدیران مراکز و پایگاههایسلامت به تشریح فعالیتها و گزارش عملکرد خود در مرکز یا پایگاه مربوطه پرداخته و خواستار حمایت مسئولین  شدند.

دکتر سیاری نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از مدیران دانشگاه و مرکز بهداشت و کلیه اعضای تیم سلامت ، پیرو درخواست دکتر اقاحسنی جهت ادامه حمایتها و تامین اعتبارات، نوید تامین بخشی از هزینه های تملک واحدهای سلامت استیجاری را در قم دادند.

سپس دکتر سیاری  طی سخنانی ابراز داشتند کارشناسان سلامت باید به طریقی توانمند شوند که خدمات را صحیح و کامل به دست مردم برسانند و برای اینکه مردم از طرح استقبال کنند باید به انان اطمینان دهند که سلامت انها برای ما مهم است بدانند ما غمخوار انها هستیم تا به ما اعتماد کنند و اجرای طرح موفقیت امیز باشد و برای این کار برقراری ارتباط بسیار مهم  است.

 

ایشان در ادامه افزودند اجرای این طرح فرصتی است که دراختیار ما قرار گرفته و  باید از آن استفاده کنیم. هدف ما باید اول خدمت، دوم خدمت و سوم هم خدمت باشد، مادیات در ادامه کار خواهد آمد. 

ایشان اجرای طرح را در شهر مقدس قم بسیار موفق ارزیابی نموده و مشارکت و همبستگی تیم سلامت و برقراری ارتباط با مراجعین و گیرندگان خدمت را در این موفقیت بسیار ارزشمند معرفی نمودند. 

با عنایت به اینکه قم یکی از پیشروان اجرای این طرح در کشور می باشد نتایج این پایش و ارزیابی می تواند نقش مهمی در اتخاذ تصمیم وسیاستگزاریهای کلان در سطح کشور داشته باشد.

در ادامه برنامه جهت پایش و نحوه ارائه خدمات در مراکز معاون وزیر و هیات همراه در مرکز سلامت جامعه 12 فروردی حضور یافته و ضمن بررسی روند ارائه خدمات در هریک از واحدهای مرکز با مدیر، پزشکان، کارشناسان و مراقبین سلامت به گفتگو پرداختند.

در انتهای برنامه پایش، با حضور کلیه اعضای تیم سلامت، از مدیران، کارشناسان و مراقبین سلامت موفق تقدیر بعمل آمد. 

لازم به ذکر است با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، همشهریان گرامی با مراجعه به پایگاههای سلامت و تشکیل پرونده خانوار،در قالب ارائه خدمات بهداشتی از 11 بسته خدمتی طرح تحول بطور رایگان بهره مند خواهند شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:٤٣ - چهارشنبه ٣٠ دی ١٣٩٤    /    شماره : ٢٢٢٧١    /    تعداد نمایش : ١٢٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج